Які предмети найчастіше подобаються школярам? Як правило, діти надають перевагу тому, що пов’язано зі спортом і творчістю. Вивчення великої кількості граматичних правил рідко викликає у них неймовірне захоплення. Особливо, якщо це стосується мови, у якій і так, здавалося б, усе зрозуміло.
Більш-менш відповідально до вивчення української мови школярі починають ставитися лише в старших класах, розуміючи, що без цього вони не зможуть вступити до закладу вищої освіти. Але і цей стимул не дає правильного ставлення до предмета, яке б гарантувало легкість у процесі навчання.
Тут їм потрібна допомога батьків. Важливо дати дитині зрозуміти, що грамотне мовлення, уміння правильно сформулювати й оформити думку – це запорука їхньої майбутньої затребуваності як фахівців, до того ж в будь-якій сфері.
Неграмотне мовлення створює такий же ефект, як неохайна, невипрасувана сорочка. Навіть будучи першокласним фахівцем у своїй справі, неможливо завоювати стовідсоткову довіру оточення, не володіючи елементарними навичками спілкування і не знаючи базових правил письма.
На практиці ж все відбувається зовсім інакше. Дуже часто батьки, бажаючи, щоб їхня дитина була успішною, мотивують її складанням випускних іспитів і зовнішнього незалежного оцінювання. Фактично, вони самі провокують дитину займатися навчанням тільки заради вступу до престижного ЗВО, а не заради здобуття знань.
Дитина моментально зчитує підтекст такої постановки мети: якщо предмет потрібен лише для того, щоб перейти на наступний життєвий етап, учити його, значить, можна за принципом «здав і забув». Займатися такою справою особливо не хочеться, тому і результати – відповідні. Звичайно, строгість батьків або сильне бажання дитини вступити в конкретний ЗВО можуть пересилити це небажання. Але без усвідомлення дійсної цінності знання основ української мови, навчання не принесе їм ні радості, ні користі в майбутньому.
Дуже важливо не привчити дітей до формального виконання завдань. Вони взагалі нічого не повинні робити заради галочки. Погодьтеся, Ви не хочете, щоб Ваша дитина витрачала свій часу на жахливе формальне заучування? Виконуючи певну справу, вона повинен чітко уявляти для чого це робить, яку користь це принесе їй і / або іншим. І у Ваших руках розвинути у ній цю звичку.
Виходить, що розпалити у дитині непідробне бажання вивчати українську мову насправді достатньо просто. Потрібно лише показати їй правильну перспективу: «Поки твої однолітки продовжують халатно ставитися до предмета, ти можеш легко, крок за кроком, під керівництвом досвідченого репетитора вдосконалювати своє вміння грамотно говорити і писати. Ким би ти не стала в майбутньому, чим би не займалася, повагу і довіру суспільства можна завоювати, лише будучи всебічно розвиненою людиною».
Найголовніше – знайти репетитора української мови, який допоможе Вашій дитині полюбити цю дисципліну. У такому випадку вона точно не буде вважати, що ці знання їй потрібні тільки для здачі іспитів. Навчальний центр BestRepetitor об’єднав досвідчених репетиторів, серед яких Ви точно зможете знайти фахівця для створення легкого і приємного процесу навчання для Вашої дитини.