Існує поширена думка, що люди народжуються або з гуманітарним, або з технічним складом розуму. Відповідно, деякі батьки вважають, що якщо вже їхня дитина виявила схильності до вивчення мов / літератури / історії, то проблеми з точними науками вже другорядні – гуманітарій, виходить. І навпаки.
Але чи дійсно природа визначила для нас рід нашої діяльності, або ж фізіологічна схильність не грає провідну роль у процесі нашого формування? Наукою було доведено, що при виконанні обчислювальних операцій працює одна зона мозку, а при вирішенні, скажімо, мовних завдань – інша. Пізніше швейцарським психологом Жаном Піаже було відзначено, що хід розвитку розумових здібностей закладається у віці двох-семи років. Це означає, що та зона мозку, яку найчастіше задіюють (в іграх, завданнях), і буде краще сформована. У старшому віці дитині буде легше виконувати саме ті завданнями, за які відповідальна більш розвинена частина їх мозку, і відповідно – вона буде ще більше вдосконалюватися. За тим же принципом будується і наш фізичний розвиток: м’язи, яким приділяється більше уваги, стають міцнішими, і з часом можуть витримувати більше навантаження.
Виходить, у наших силах формувати у дітей рівномірний розвиток як гуманітарних, так і технічних здібностей. Збій відбувається в тих випадках, коли батьки, самі того не розуміючи, приділяють більше уваги тільки одній сфері. Так чи варто залишати за кадром те, що під силу освоїти кожному? Чи не краще звернутися до досвідченого репетитора англійської, до перевіреного репетитора математики, і дати дитині можливість отримувати потрібні знання і повноцінно розвивати необхідні навички?
Ось, наприклад, що дає дитині вивчення математики? Крім базових, концептуальних знань на зразок теореми Піфагора, цей предмет розвиває безліч життєво важливих навичок.
Вивчаючи математику, дитина вчиться:
- знаходити аналогії між різними завданнями і вирішувати їх відповідно до вже знайомимого алгоритму дій.
Кожен репетитор з математики підтвердить важливість цієї навички – вона принципово важлива, оскільки вчить дітей активно застосовувати свій досвід, не вигадуючи кожен раз новий велосипед.
- шукати рішення, оперуючи доступними інструментами (відомими формулами і теоремами).
Як математичні, так і життєві завдання мають кілька варіантів рішення. Важливо – знайти найоптимальніший (той, який вирішується з найменшими витратами часу і ресурсів)
- застосовувати обчислювальні навички та концептуальні знання в повсякденному житті.
Грамотно поводитися з фінансовими доходами і витратами під силу не тільки людям з «технічним складом розуму». Це може (і повинен) робити кожен, хто хоче жити якісної життям.
Батьки, які розуміють справжню цінність засвоєння математики, не втрачають можливості надати повноцінне навчання своїй дитині. Шкільні заняття (через обмеження в часі) можуть дати розуміння тих, чи інших правил. Але для якісного засвоєння і закріплення навички необхідно багаторазове повторення і закріплення на практиці. Ось чому так важливо доповнювати шкільний курс заняттями з репетитором математики.
Репетитор математики не тільки пропрацьовує з учнем конкретні навички – він заповнює ті прогалини, які неодмінно виникають у ході вивчення математики навіть у найобдарованіших дітей. У дитини виникає стимул виконувати завдання більше та якісніше, а його власні успіхи серед інших учнів класу – підвищують самооцінку і тренують завзятість.
Хіба це не головне побажання кожного з батьків?